Backlink Nedir ?
Backlink Türkçe anlamı geri link demektir.
Backlink (A) sitesinin (B) sitesine yani sizin sitenize verdigi linke denir. Backlink sayesinde arama motoru botları sitenizi daha sık ziyaret ederler.
Backlink almadan önce hedef kelime ile ilgili sayfanızın içeriğini gelistirmeli, sayfanızın içeriğine uygun özgün makaleler yayınlama lısınız. Özgün, etkili ve güzel makale yayınladıktan sonra Backlink alırsanız bu backlink lerin normal backlink lerden %100 daha fazla yararını göreceksiniz..
Backlink, bir sitenin ana sayfasında veya herhangi bir sayfasında banner’in veya text linkinin bulunması durumunda text linkin veya bannerin bulunduğu sitenin pağerank değerine göre sizin sitenizin de Pağerank değerinin yükselmesini sağlar.
Bir web sitesinin hangi sitelerden link aldığını görmek için Google arama motorunda “link:www.sohbettanesi.net” şeklinde arattığınızda dizinde çıkan siteler arattığınız siteye link vermiş demektir.
Bu hizmeti Backlink Sorgulama sayfamız’dan da bulabilirsiniz.
Arama motorlarının backlinke önem vermesinin mantığı sudur; A-B-C-F-G-K siteleri (H) sitesine link veriyorsa demek ki bu site kaliteli iyi bir sitedir.
-Pagerank’inin yükselmesinde en etkili araç kaliteli backlink çalismasıdir.
-Tabiki pagerank değeri yüksek sitelerden link almak daha faydalıdır.
-Örneğin Pr 0 olan sitelerden 100 linkiniz olacağina Pr 4 olan siteden 1 link almak daha iyidir. Yanlız bu tabiki  pagerank çalışması için geçerlidir.
-Ama siralamada yükselmek için link aldiğiniz sitenin pagerank degeri önemli değildir; kendi kelimesinde siralama konumu çok önemlidir.
Her Kişinin Anlayacağı Şekilde Backlink Nedir ?
Backlink için En kolay tanıtım bir siteye başka site tarafından link verilmesi yani (referans olarak) gösterilmesine backlink denir. İlk etapta basit bir tanım yapsam da, İnanın Backlink esasında çok ama çok daha kapsamlı bir konudur. Ama kolay ve her kişinin rahatca  anlayacağı bir şekilde anlatmaya çalışacağım.
Backlink sistemini iş hayatınız da çevrenizin ne kadar geniş yada nitelikli tanıdıklarınızın olmasına benzetebilirsiniz. İş hayatınızda Backlink sistemine bir örnek vermek gerekirse, çok saygın iş çözüm ortaklarınız olduğunu var sayalım size referans olarak sizi diğer kişilerle tanıştırıp sizi tavsiye ediyor gibi düşünebilirsiniz. Bir örnek daha vermek gerekirse bir mahallede iş yeri açtınız ve o mahallenin en sayılan sevilen kişisi sizi tüm mahalle esnafı ile tanıştırarak referans oluyor, buda tüm mahallenin size güvenmesini sağlıyor. İnternet ortamında da size ne kadar güvenilir kaliteli site link verirse Google’da ki mahallenizde yeriniz o kadar iyi olur.(Hitsihirbazi.com’dan alınmıştır.)
Ücretsiz Backlink Veren Siteler:

Yorum atarak backlink kazanmak

  • Yorum yaparken “website” kısmına sitenizin adresini yazıyorsunuz.
  • Sitelere üye olup imza kısmına, profil kısmına sitenizin linkini yerleştirebilirsiniz.
Bunlar oldukça basit adımlardır. Aklımıza gelmişken hatırlatalım; günde birkaç taneden fazla backlink almayınız. Google sitenize ceza verip indekslemeyebilir.
İnternette bulduğumuz backlink alabileceğimiz siteleri buraya ekliyoruz. Aşağıdaki sitelere yorum yaparak ücretsiz olarak backlink kazanabiliriz.

PR6 Siteler

PR5 Siteler

Biraz da Türk sitelerinden örnekler verelim.

Yazar Hakkında

Benzer Yazılar

Web Sohbet

Web Sohbet

28 Ağu 2018
ELit Sohbet

ELit Sohbet

28 Ara 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!